Kanal D

Türkiyenin Lider Kanallarından Kanal D Canlı Tv İzleyerek gündemi takip edebilirsiniz.

Kanal Doğan olarak tam ismi olan Kanal D ülkemizin her zaman için en çok izlenen ve popüler olan kanalları arasında yer almaktadır. Test yayınlarına ilk olarak 16 Eylül 1993 yılında başlamış olan ve kökeni de son derece sağlam olan bir kanaldan söz edebiliriz. Kanal ilk olarak test yayınlarına başladıktan sonra ise normal olan yayın hayatına tam olarak 19 Aralık 1993 yılında başlamıştır. Aynı zamanda da 1 Eylül 2008 yılından itibaren HD formatında olan yayınlarına devam etmiştir. İlk olarak HD anlamda yayın yapmaya başladığından ücretli olarak yayın yapan kanal kısa zaman öncesinden itibaren de ücretsiz şekilde yayın yapmaya devam etmiştir. Kanalın şirket olarak DTV Haber ve Görsel Yayıncılık A.Ş. bünyesinde olduğunu ifade edebiliriz. Kanalın sahibi ise Doğan Yayın Holding grubudur. Kanal Türkçe dilinde başta ülkemiz olmak üzere Azerbaycan ve Kıbrıs üzerinden de yayın yapmakta olan bir kanaldır. Kanalın genel merkezi ise İstanbul ilinde Bağcılar ilçesindedir. Kanal aynı zamanda normal anten üzerinden de son derece rahat bir şekilde her zaman tercih edilebilecek olan bir kanaldır.

Kanal D Hakkında

Kanal tüm ülkede tanınan iş adamı Aydın Doğan’ın sahibi olduğu ve ulusal anlamda yayın yapmakta olan bir online canlı tv kanalıdır. Tüm ülkede yayın yapmakta olan kanal genelde dizi ve filmleri ile ön plana çıkmış olan bir kanaldır. Bu durum ilk kurulduğu günden bu yana bu şekilde devam etmektedir. Ülkemizde özellikle dizi alanında en çok dizi yapan 2.kanal konumundadır. Kanalın bugüne dek 84 yerli ve 13 yabacı olmak üzere 97 dizisi ekranlara taşınmıştır. Bunların bazıları ciddi olarak fenomen olurken bazı diziler ise henüz 2.bölümde yayın hayatına son vermiştir. Kanalın aynı zamanda da 2009 yılından sonra en çok izlenen televizyon kanalı olduğunu da net bir şekilde ifade edebiliriz. Kanalın aynı zamanda spor müdürü olarak İlker Yasin ismi ön plandadır. Kanal bunların yanında çok daha kaliteli olan şekilde yayın yapmak amacı ile 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren de 16:9 olarak bilinen geniş ekran üzerinden yayın yapmaya başlamıştır.

Kanal D Dizi ve Programları

Kanal bugüne dek birçok farklı dizi ve programı ekrana getirmiş olan bir kanaldır. Kanalın günümüzde yayınlanmakta olan dizileri hakkında hemen bilgi vermek gerekirse şu dizilerin halen yayında olduğunu söyleyebiliriz. Babam ve ailesi, hayat şarkısı, poyraz karayel, vatanım sensin, arka sokaklar, tatlı intikam ve bodrum masalı gibi diziler kanalda halen yayında olan diziler olarak biliniyor. Magazin anlamında da renkli bir kanal olan Kanal D’de magazin D ve renkli sayfalar isimli magazin programları vardır. Talk show anlamında da yine ülkemizin en iyi kanallarından bir tanesi olduğunu ifade edebiliriz. Özellikle Beyaz Show 20 yıldan bu yana ekranlarda olan bir eğlence programıdır. Bunların yanında da Burada Laf Çok programı da yine tercih edilen programlar arasındadır. Kanal hemen her sezon farklı dizileri ile ön plana çıkan ve bilinen bir kanaldır. Bundan önceki yıllarda da son derece popüler olan dizileri yayınlamış olan bir kanaldır. Bunların en başında Yaprak Dökümü dizisi gelmektedir. Sadece bu kadar değil, kanal çeşitli dönemlerde spor maçlarını da ekrana taşımış olan bir kanal olarak biliniyor. Bundan önceki yıllarda milli takımın maçları veya hazırlık maçları Kanal D ekranlarında olmuştur. Haber anlamında da her gün yayınlanmakta olan ana haber bülteni en çok izlenen haber bültenleri arasındadır.

Acun medyanın yeni kanalı tv 8,5 canlı tv kanalını sitemiz üzerinden izleyebilirsiniz.

Facebook Yorumları

Yorum Yapın