Ntv Spor

Spor Haberlerini NTV Spor Canlı Tv İzleyerek takip edebilirsiniz.

Ülkemizin en önemli spor kanalları arasında yer alan Ntv Spor kanalı 17 Mart 2008 tarihinde kurulmuş olan bir kanaldır. Tam adı ise Nergis Televizyonu Spor kanalı olarak biliniyor. Doğuş Yayın Grubu üzerinden yayın hayatına devam eden bir kanal olduğunu da ifade edebiliriz. Kanal aynı zamanda hem SD hem de HD formatında yayınlarına devam etmektedir. Türkçe dilinde yayın yapan kanal adından anlaşılacağı üzere özellikle spor ağırlıklı yayın yapan bir kanaldır. Kanalın genel merkezi ise İstanbul ili Şişli ilçesinde yer almaktadır. Türkiye’nin Spor Kanalı sloganı ile yayın hayatına devam eden kanalın ücretsiz bir şekilde hemen her platform üzerinden rahat bir şekilde izlenmesi söz konusu olacaktır. Bunların yanında kanalın yayın akışları ve kanal ile ilgili olarak diğer detaylı bilgilerin hemen hepsini internet sitesi üzerinden öğrenmek mümkün olacaktır.

Ntv Spor Kanalı Kısaca Hakkında

Kanal ülkemizin spor kanalları arasında yer alır ve 17 Mart 2008 tarihinden bu yana yayınlarına kaliteli bir şekilde devam eder. Kanal ilk kurulduğu dönemlerde son derece popüler olan NBA maçlarının da yayın hakkını almış ve yayınlamıştır. Futbol olarak da bakıldığı zaman günümüzde Belçika Ligi maçlarını ve basketbol olarak da milli takım maçlarının yayınlarını almış olan bir kanaldır. Bunların yanı sıra ise Basketbol Süper Ligi üzerinden de her hafta en az 2 veya 3 maç Ntv Spor üzerinden canlı olarak ekranlara gelmektedir. Kanal 2010 yılının başlarında Kral Tv’nin karasal yayın yapmakta olan frekansı üzerinden yayın yapmaya başlamış olan bir kanaldır. Bu sayede de zaten izlenme anlamında oldukça iyi bir sıçrama yapmıştır. Ulusal bir spor kanalı haline dönüşmesinin en önemli nedeni belki de karasal anlamda da yayın yapması olmuştur. Kanal aynı zamanda 23 Temmuz 2012 tarihinden sonra ise 16:9 olarak bilinen yayın formatına geçiş yapmış ve tam zamanlı olarak da HD tv olarak da yayınlarına devam etmiştir.

Ntv Spor Üzerinden Yayınlanan Programlar

Kanal üzerinden hemen her alanda son derece farklı yapımları görmek ve her zaman izlemek mümkün olmaktadır. Bunların başında 0 Futbol programı gelir. NTV ile ortak yayın anlamında yayın yapan bu program maçların devre arasında ve aynı zamanda sonlarında ekranlara gelen bir yapımdır. Güntekin Onay ve Rıdvan Dilmen ile yapılan program aynı zamanda ülkemizde en bilinen popüler programlar arasındadır. Çok ciddi bir izleyici kitlesi tarafından adeta referans programı olarak kabul edilen bir yapımdır. Yine bunun yanında B Planı olarak programdan da bahsedebiliriz. Bu yapımda Bağış Erten ve Banu Yelkovan tarafından sunulan spordan farklı bir yapımdır. Arkada kalan özellikler ve sanatsal spor konularında bilgi ekrana getirmektedir. 90+ programı da yine oldukça bilinen yapımlar arasında yer alıyor. Bu programda sadece pazartesi günleri gece yayınlanan bir yapımdır. Programın temel konusu ise o hafta oynanmış olan tüm maçlar hakkında en detaylı şekilde bilgi vermesidir. Yine bunların yanında artık NTV Spor ile klasikleşmiş olan yapımlardan da söz edebiliriz. Bunlar da Futbol Aktüel, Spor Merkezi, Yedi Gün Spor, Spor Servisi ve Kırmızı Çizgi gibi yapımlardır. Hemen her anlamda özellikle futbol ağırlıkta olmakla birlikte birçok spor dalını ekranlara getiren son derece popüler ve hatta ülkemizin en iyi 3 spor kanalından biri olan bir kanaldır demek son derece doğru olacaktır. Şifresiz, HD ve aynı zamanda popüler sunucu, yorumcularla yayın hayatına devam eden kanalı her alandan 24 saat izlemeniz de mümkündür.

Türkiyenin büyük kanallarından atv seyircileri için sitemizde bulunan atv canlı tv izle linkine tıklamaları yeterli olacaktır. Tüm tv kanallarını artık sitemiz üzerinden online canlı tv izleyerek güzel zaman geçirebilirsiniz.

Ntv Spor üzerinden yayınlanan proğramlar nelerdir?

B Planı Sunuculuğunu Bağış Erten ve Banu Yelkovan yapmaktadır. Sporları tartışmak yerine onların sanatsal yönleri, arkada kalan özellikleri irdelenmektedir.

90+ Süper Lig'de oynanan haftanın maçları sonrasında Pazartesi geceleri 23:00'da yayınlanan futbol tartışma programı. Süper Ligde geride kalan haftanın değerlendirildiği programda futbol yorumcuları Mehmet Demirkol, Metin Tekin, Önder Özen yorumları ile katkıda bulunmaktadır.

0 Futbol NTV ile ortak yayın olarak maç sonralarında ve maçların devre aralarında yayınlanmaktadır. Güntekin Onay'ın sunduğu programda futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen de yorumları ile katkıda bulunmaktadır.

Futbol Aktüel Süper Lig'de oynanan maçların değerlendirildiği program Pazar saat 17:00'da yayınlanmaktadır. Ercan Taner'in sunduğu programda futbol yorumcuları Bağış Erten, Metin Tekin ve Önder Özen de yorumları ile katkıda bulunmaktadır.

Spor Merkezi Hafta içi her akşam saat 18.00'da başlayan Ercan Taner ve Özgür Buzbaş'ın sunduğu spor haber programı. NTV Spor'da ana haber bülteni yerine geçen programda sunucular tarafından günün spor haberleri yayınlanmakta ve yorumlanmaktadır.

Spor Servisi Pazartesi'den Perşembe'ye saat 11.10'da başlayan programda, Ntv Spor Müdürü Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol spor basınından öne çıkan konuları değerlendiriyor.

Yedi Gün Spor Roksan Kunter, Tuğba Dural, Emek Ege, Emre Gönlüşen, İsmail Şenol sunumlarıyla ekrana gelen program, Cumartesi 09:00 da başlayarak gün boyu ara ara sıcak gelişmeleri aktarmaktadır.

Spor Pazarı Tuğba Dural ve İsmail Şenol'un sunumuyla ekrana gelen program, Pazar 09:00'da başlayarak gün boyu ara ara sıcak gelişmeleri aktarmaktadır.

Gol Avrupa liglerinde haftanın maçlarından goller yayınlanıyor ve Güntekin Onay ve Emek Ege bu ligleri değerlendiriyor. Program Cumartesi akşam üzeri saat 17:00'da yayınlanmaktadır.

Yenilsen de Yensen de Cumartesi günleri öğle 13:30'da yayınlanan program'da Bağış Erten ve Banu Yelkovan, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray, başta olmak üzere takımların taraftarlarını yanlarına alarak Süper Lig'i değerlendirmektedir.

7/10 Murat Caner ve Mert Aydın spor basınında öne çıkan haberleri ve gazete başlıklarını değerlendiriyor. Programa izleyiciler de telefon, Facebook,Twitter, footbo.com, e-mail ve SMS yoluyla katılabilmektedir. Program hafta içi her sabah saat 07:00'da yayınlanmaktadır.

14/16 Emre Gönlüşen'in sunumuyla ekrana gelen, gün ortasında güne yansıyan gelişmeleri aktarmaktadır. Program hafta içi her gün saat 14:00'da yayınlanmaktadır.

Spor Gecesi Emek Ege tarafından günün spor basınında öne çıkan gelişmelerinin anlatıldığı spor programıdır.Önceleri Emek Ege ve Özgür Buzbaş sunmuş daha sonra Özgür Buzbaş'ın yerine kısa bir süreliğine Burcu Esmersoy dahil olmuştur. Spor Gecesi hafta içi her gün saat 23.00'da yayınlanmaktadır.

Belgesel kuşağı NTV Spor kanalı her hafta çeşitli belgeseller yayınlamaktadır. Özellikle Futbolun 50 Harikası ve Uluslar Arası Futbol Rekabetleri gibi futbol belgeselleri çok izleyici çekmektedir.

Veni Vidi Vici Dünyanın en önemli rekabetlerini ve futbol şehirlerini konu alan programda, takımların incelemeleri, yıldız futbolcuların görüşleri, taraftarların maç öncesi beklentileri, maçın atmosferi incelenmektedir. Kentlerle özdeşleşen kulüplerin tarihinden ve kültüründen izler ekrana gelmektedir. Programı Banu Yelkovan ve Bağış Erten sunmaktadır.Yayın akışı canlı yayınlara göre değişmekle beraber genellikle gece kuşağına girmektedir.

Facebook Yorumları

Yorum Yapın